Sanal Gözlük Nedir?

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal Gözlük nedir? Sanal gözlük bir başka ifadeyle "Sanal Gerçeklik Gözlüğü" içinde bulunan özel lensler sayesinde izlemiş olduğumuz sanal gerçeklik görüntülerini büyük gösteren, bu içeriklerin 360 derece olması sayesinde kafamızı hangi tarafa çevirirsek baktığımız tarafı görebilmemize imkan sağlayan ve böylece izlediğimiz ortamın içindeymiş etkisi veren ürünlerdir.

360 derece videolar, sanal gerçeklik oyunları ve animasyonları sanal gerçeklik gözlüğü ile izlenebilmektedir.

sanal gerçeklik gözlüğü nedir?

sanal gözlük nedir

Sanal gerçeklik içeriklerini izlemek için üretilmiş olan sanal gözlükler ekrandaki görüntüyü büyük ve net bir şekilde izlememize yardımcı olur bu anlamda ekran kalitesi de görüntünün netliği açısından önemli bir konudur.

Sanal gözlükler kendi içinde ekranı olan ve ekranı olmayan modellerde üretilmektedir.

Kendi ekranı olan ürünlerde izlenmek istenilen sanal gerçeklik içeriği  bir bilgisayar, oyun konsolu vb. medya oynatıcılar üzerinden gözlük içindeki ekrana yansıtılır.

Üzerinde ekranı bulunmayan sanal gerçeklik gözlüklerinde ise çalışma prensibi benzerdir, görüntüler gözlüğün önüne yerleştirilen bir akıllı telefon ekranından izlenmektedir. Akıllı telefonlar için üretilmiş olan sanal gerçeklik uygulamalarını Google Play ve App Store üzerinden telefonunuza indirebilirsiniz.

sanal gözlük ne işe yarar

sanal gözlük

Her iki teknolojide de gözlük içinde kullanılan lensler üzerinden ekrana bakıldığından Lens kalitesi önemlidir.

Aynı şekilde konforlu kullanım açısından malzeme kalitesi ve ürün ergonomisi de tercih edilmesi gereken diğer unsurlardır.

Eğer akıllı telefon ile uyumlu bir sanal gözlük satın alacaksanız almak istediğiniz sanal gerçeklik gözlüğünün telefonunuz ile uyumlu olup olmadığını kontrol ediniz.

Her bütçeye uygun, farklı çeşitlerdeki sanal gerçeklik gözlüklerini online mağazamızda inceleyebilir, kendinize uygun olan sanal gözlük modelini satın alabilirisiniz.

www.SanalGozluk.com

 

Share
Sitemizi beğendiniz mi?
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.