Bobo VR Z5 Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Bobo VR Z5 Sanal Gerçeklik Gözlüğü

 

Çinli sanal gerçeklik gözlüğü üreticisi Bobo VR firması yeni ürünü olan Bobo VR Z5 modelini tanıttı.

Daha önceden tasarım harikası Bobo VR Z4 modeliyle tüm dünyada ses getiren firma bu defa çıtayı biraz daha yukarıya taşıyarak  Google’ın Daydream VR platformu ile çalışabilen Bobo VR Z5 modelini piyasaya sürdü.

Üründen bahsetmeden önce Daydream VR neydi biraz hatırlayalım dilerseniz, Google Cardboard uygulamasındaki başarısından sonra daha yüksek kalitede ve etkileşimi daha kolay olabilen Daydream’i duyurmuştu, bunu Samsung’un Gear VR gözlüklerinde çalışan Oculus mağazasına benzetebiliriz, ancak Daydream’in özel sensörler ve ekranlar sebebiyle her telefonda çalışmadığını, sadece Android N sonrası telefon modellerini desteklediğini belirtelim.

Daydream platformu

Daydream platformunun nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

 

Daydream platformu içinde bulunan Google Street View uygulaması sayesinde dünyayı oturduğunuz yerden sanal gözlüğünüz ile gezmek artık mümkün..

 

Neyse biz yeniden Bobo VR Z5 modeline dönelim, firma Z4 modelinde olduğu gibi yine yüksek Fov açısına sahip (120 derece) bir gözlük üretmiş, ek olarak gözlük ile entegre gelen kulaklıklar da geliştirilmiş, tasarım anlamında daha fonksiyonel bir kafa bandı üretilmiş. (Playstation VR gözlüğün kafa bandına benzer bir tasarım yapılmış)

Bobo VR Z5 gözlüğün iki farklı versiyonunun üretildiğini söyleyelim, bunlardan birisi Daydream platformunu destekliyorken diğer versiyon ise Daydream desteklemiyor dolayısıyla Daydream desteklemeyen modelin 4,7″ ile 6,2″ arasındaki tüm akıllı telefonlar ile çalışacağını belirtelim.

 

Versiyonlar arasındaki kıyaslamayı aşağıda görebilirsiniz:

Daydream platformunu destekleyen Bobo VR Z5 modeli şimdilik kısıtlı sayıda telefon ile çalışıyor, bunlardan bazıları şunlar:

Google Pixel / Pixel XL / Huawei Mate 9 Porche Version / Asus Zenfone AR / ZTE Axon 7

yakın zamanda Galaxy S8 dahil bir çok yeni telefonun Daydream destekli olacağını söyleyebiliriz.

 

Bobo VR Z5 için Çin satış fiyatı şu anda 50-60 Dolar aralığında bulunuyor, henüz ülkemizde satışa başlamamış olan gözlüğün yakın bir zamanda www.sanalgozluk.com mağazamız üzerinden satışa sunulacağını duyuralım.

 

Share
Sitemizi beğendiniz mi?
Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz.

3 Comments

  1. Mehmet 11 Kasım 2017
    • sanalgozluk 18 Ocak 2018
  2. Kaan 23 Kasım 2017

Leave a Reply